Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Ośrodek Pomocy Społecznej w Rząśniku Ośrodek Pomocy Społecznej w Rząśniku

Inauguracja 21.06.2017r.

Czcionka:

W dniu 21 czerwca 2017 roku o godzinie 12.00 odbyła się konferencja otwierająca projekt „Świadomi i otwarci”, realizowany w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rząśniku.

Inauguracja projektu miała miejsce na Sali konferencyjnej Urzędu Gminy Rząśnik, a wstęp na spotkanie był otwarty. Swoją obecnością uświetnili spotkanie pracownicy urzędu gminy z zastępcą wójta na czele, dyrektorzy i nauczyciele placówek oświatowych z terenu gminy Rząśnik, uczniowie gimnazjum w Rząśniku oraz przedstawiciele policji.

Spotkanie rozpoczęła Kierownik ośrodka powitaniem wszystkich gości oraz podziękowaniem za możliwość realizacji projektu zarówno wójtowi Gminy Rząśnik, jak i pani Skarbnik, którzy zapewnili wkład własny środków niezbędnych do realizacji tego przedsięwzięcia. Wyraziła także wdzięczność za trud pracy włożonej w realizację tych dodatkowych zadań, których podjęli się pracownicy ośrodka pomocy społecznej.

Kolejną część konferencji stanowiła prezentacja dotycząca zjawiska przemocy, jego cykliczności, różnorodności form i innych specyficznych aspektów. Uczestnicy pozyskali informacje jak zachować się w przypadku bycia świadkiem przemocy i gdzie szukać wsparcia w przypadku doświadczania przemocy.

Dalszy etap konferencji obejmował omówienie procedury Niebieskiej Karty oraz działania Zespołu Interdyscyplinarnego. W tej części zgromadzeni goście poznali statystyki dotyczące zjawiska przemocy na terenie Gminy Rząśnik i od strony praktycznej poznali możliwości i przyczyny wszczynania procedury w zakresie przeciwdziałania przemocy.

Ostatni moduł spotkania dotyczył omówienia całości działań zaplanowanych w projekcie ;„Świadomi i otwarci”. Przedstawione zostały oczekiwane rezultaty, planowane wskaźniki oraz źródła ich weryfikacji. W tym miejscu każdy z uczestników miał możliwość poznać szeroki wachlarz działań zwiększających dostępność i jakość usług świadczonych na rzecz osób zagrożonych i doznających przemocy w rodzinie.

Wszystkim gościom, którzy zechcieli uczestniczyć z nami w inauguracji projektu „Świadomi i otwarci” serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.   

 

                                                                    Kadra Gminnego

                                                                    Ośrodka Pomocy Społecznej w Rząśniku

Fotorelacja z inauguracji projektu

Utworzono dnia 27.06.2017, 10:58

ZAŁĄCZNIKI:

								

Przemoc i zachowania agresywne

Utworzono dnia 27.06.2017, 11:11

Projekt "Świadomi i Otwarci"

Utworzono dnia 27.06.2017, 11:08

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

INFORMACJE DODATKOWE

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny